Aktuality

20. ročník duhových střípku, co skrývá duha

Zapojte se do výzvy Duhové střípky. Chceme poskytnout vedoucím oddílů a kroužků náměty k činnosti v oblasti environmentální výchovy. Skrze Duhové střípky lze hravě a zábavně přiblížit ekologická téma dětem i jejich vedoucím. Motivujeme k poznání i praktické ochraně životního prostředí.  Duha je jako most, který spojuje oddíly a další organizace v celé ČR. Jsme hrdí, že letos můžeme vyhlásit již 20. ročník Duhových střípků a už se těšíme na vaše kreativní plnění úkolů! 

Přijeďte poznat přírodu lužního lesa den Země na Valech

Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země na Valech. Tato akce se uskuteční v rámci 23. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 21. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.

Poslední dubnový víkend nabídnou brontosauři pestrý program pro děti a jejich rodiče. Organizátoři přiblíží krásu přírody jihomoravského lužního lesa všem účastníkům a také upozorní na nutnost jeho ochrany. Část soutěžních stezek proto proběhne v unikátním lužním lese rezervace Mikulčický luh.

Duhové střípky jsou dospělé !

Duhové střípky jsou environmentální soutěž, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus nejen pro své dětské oddíl. Již 18. ročník této soutěže odstartoval 24. 9. 2018. Tento ekovýchovný program Brontosauřích dětských oddílu je otevřen všem oddílům a kroužkům. Duhové střípky se hravě a zábavně snaží přiblížit téma ochrany přírody dětem a také vedoucím. Duhové střípky svým soutěžním charakterem motivují děti k poznání i k praktickému řešení problematiky ochrany životního prostředí.

Co je cílem Duhových střípků?

Hlavním cílem Duhových střípků je poskytnout vedoucím oddílů a kroužků náměty k činnosti v oblasti environmentální výchovy a to v takové formě, aby je mohly lehce využít ve svém dosavadním programu. Zapojit se může každý dětský kolektiv.

více o soutěži 

 

Instruktorský kurz Brdo

Datum: 
9-11. 11 .2018
Místo: 
Kaprálově Mlýně
Informace: 

 

Rádi bychom vás pozvali na instruktorský kurz brdo, který se uskuteční 9-11.11 v Kaprálově mlýně. Kurz je určen pro začínající, ale i zkušenější organizátory dětských akcí, táborů a víkendovke.

Proč se kurzu zúčastnit? 

Kurz bude místem pro inspiraci a také pro poznání ostatních vedoucí a instruktorů, kteří pracují s dětmi. Kurz bude pojat i jako vzájemná výměna zkušeností. V neposlední řadě se na kurzu dá získat i potřebná kvalifikace pro vedení dětských brďo oddílu. Budu rád když se kurzu zúčastníš, pořádám ho já a je z velké části financován z ustředí HB, část účastnického poplatku určitě zaplatí i náš článek.

 

Přihlášení na kurz 

http://brontosaurus.cz/co-delame/kalendar-akci/detail/9927

Na případné dotazy rád odpovím Kaďa

.

Jarní setkání Brďo 2018

Datum: 
20.4.2018
Místo: 
Mikulčice
Informace: 

Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země na Valech. Tato akce se uskuteční v rámci 22. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 21. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.Před poslední dubnový víkend nabídnou brontosauři pestrý program pro děti a jejich rodiče. Organizátoři přiblíží krásu přírody jihomoravského lužního lesa všem účastníkům a také upozorní na nutnost jeho ochrany. Část soutěžních stezek proto proběhne v unikátním lužním lese rezervace Mikulčický luh.

Co jarní setkání BRĎO nabízí?

Netradiční zábava, zajímavé exkurze s odbornými lektory, poznání unikátní přírody lužního lesa, zápolení do nejrůznějších soutěžních stezek. V neposlední řadě také soutěžní přírodovědecká stezka, která proběhne v přírodní rezervaci Mikulčického luhu. Všechny soutěžní stezky budou propojeny společným tématem „divočina přírody“. Hlavní program se uskuteční  v areálu Slovanského hradiště v Mikulčicích a to v sobotu 22.4 od 10:00. Po celý víkend pro vás bude přichystán bohatý program, ubytování a strava. Setkání se můžete zúčastnit jak na celý víkend, tak i pouze na část víkendu. Záleží pouze na vaší preferenci. Veškeré potřebné informace se nachází v příloze emailu. Více o jarním setkání brontosauřích dětských oddílu zde. Také sledujte náš facebook. Pokud vás naše akce zaujala, budeme rádi, pokud se jí zúčastníte. S jakýmkoliv dotazem se na mě neváhejte obrátit. S přáním příjemného dne Martin Kadala, koordinátor brontosauřích dětských oddílů.

Program 

  • 10:00 - Slavnostní vyhlášení Duhových střípků,
  • 10:30-13:00 – Začákte přírodovědná stezka,  
  • 10:30-16:00 - Začátek tvořivých dílen, 
  • 11:30-16:00 – Otevření lanové centrum,
  • 11:30-16:00 – Expedice smuha 2018
  • 14:00-15:00 - Přírodovědná exkurze do luhu
  • 12:30-17:00 – Otevření zábavných stezek: folklorní, pohádková, sportovní

 

Stránky

Subscribe to Aktuality