Duhové střípky,

https://duhovestripky.brontosaurus.cz/

Hledáte pro svůj oddíl aktivity spojené s ekologickou výchovou? Naše celoroční ekovýchovná soutěž Duhové střípky je tu právě pro vás. Se svým oddílem, a je lhostejno z jaké organizace jste, se můžete zapojit téměř ihned.

Cílem Duhových střípků je poskytnout vedoucím oddílů a kroužků náměty k činnosti v oblasti ekologické výchovy v takové formě, aby je mohli lehce využít ve svém dosavadním programu. Aktivity předkládané v jednotlivých zadáních soutěže by tak měly jít lehce včlenit do her, ale i do dlouhodobějšího vnitřního programu, který si mnoho oddílů vytváří. Vždyťtvůrci Duhových střípků jsou sami aktivními vedoucími.

Soutěž je organizována korespondenční formou. Základní úkoly plní celé oddíly či družiny, velký důraz je však kladen také na zapojení jednotlivých členů formou speciálních úkolů pro jednotlivce. Každý ročník i každé kolo soutěže je jinak tematicky zaměřeno, přičemž jednotlivá témata jsou vždy dopředu oznámena ještě před zahájením nového ročníku. Vyhodnocování probíhá průběžně v jednotlivých etapách, aby byla zaručena patřičná motivace účastníků i napětí z průběhu celé soutěže.

 

 

20. ročník duhových střípku, Co skrývá duha

Duha je jako most, který spojuje oddíly a další organizace po celé republice. Letos budeme putovat po barvách duhy. Fialová a modrá nám nastíní život na louce a proč má smysl v dnešní době kosit louku (kosou). Pod zelenou barvou se bude skrývat otázka, jak se dají stará řemesla spojit s přírodou. Žlutá nám v zimě prosvětlí téma oživení starých zapadlých míst a oranžová s červenou zatím bude zahalena tajemstvím. Stejně jako duha. Nikdy nevíte, kde začíná a kde končí. Zaujal Vás letošní ročník? Připojte se do soutěže.

Více o 20, ročníku Duhových střípků naleznete na webu soutěže