Výsledky 23. ročníku

Letošní 23. ročník soutěže Máme rádi přírodu se nesl v duchu lehce detektivním. Ústřední téma neslo název „Poradíte planetě?“. Úkolem dětí tentokrát bylo zamyslet se nad tím, čím by mohly planetě pomoci. Nakreslily, napsaly či nafotily nám své nápady na to, jak vylepšit sbírání odpadků, či recyklaci. Někteří nám poslali fotografie i obrázky jak sami pomáhají přírodě. Celkem se v letošním ročníku sešlo 659 prací ze 100 škol. Porota následně vybrala 34 vítězných prací v 11 kategoriích.

Všem výhercům gratulujeme a zveme je tímto na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předávání cen, které proběhne 3. 6. v 11:30 v Mahenově knihovně v Brně. Zváni jsou také ostatní soutěžící a veřejnost.

Vyhlašujeme 23. ročník soutěže

Marcela Arnoštová - 3. místo, 3. kategorie, kresba, 2016

Hnutí Brontosaurus, Regionální centrum Hnutí Brontosaurus Podluží a Brontosauří dětský oddíl Vlkani vyhlašují 23. ročník celostátní výtvarné, literární a fotografické soutěže Máme rádi přírodu.

Téma letošního ročníku má název „Poradíte planetě?“

Letošní ročník nabádá k zamyšlení nad tím, jak bychom mohli přírodě a životnímu prostředí pomoci, jednak v současnosti, ale i v budoucnosti. Aby to nebylo tak náročné, představte si situaci, kdy by vás například všichni obyvatelé obce, ve které žijete, poslechli a udělali pro přírodu vše, o co je žádáte. Že to zní jako z nějakého seriálu o superhrdinech? No, možná trochu.

Pokuste se tedy zamyslet nad radou, nebo nějakým jiným způsobem, kterým by lidé mohli pomoci.

Rozhodli jsme se téma soutěže dále nerozčleňovat do dalších podtémat a necháváme tak naprosto volnou ruku všem soutěžícím. Míst, kam vyrazit je určitě spousta a až se z vaší detektivní výpravy vrátíte, vše nám nakreslete, napište, či nafoťte. Těšíme se, že každá práce bude skutečným originálem.

Soutěže „Máme rádi přírodu“ se může zúčastnit kdokoliv, kdo rád kreslí, fotí či literárně tvoří a není mu lhostejný vztah člověka a přírody. Zájemci v zadání naleznou množství výtvarných technik a literárních stylů, ze kterých si mohou vybrat a které jsou blízké jednotlivým věkovým kategoriím. Těšíme se na vaše práce a doufáme, že se při jejich tvoření budete dobře bavit.

Uzávěrka soutěže je 1. 5. 2017

Tags: 

Výsledky 22. ročníku

Letošní 22. ročník soutěže Máme rádi přírodu se nesl v duchu lehce detektivním. Ústřední téma neslo název „Zaostřeno na přírodu“. Úkolem dětí tentokrát bylo podívat se na jejich nejbližší okolí co nejvíce zblízka, prozkoumat přírodu a zákoutí kolem nich a zjistit, co vše se kolem nás ukrývá. Výsledky svých bádání nám nakreslili, napsali a nafotili. Celkem se sešlo 953 prací, z nichž bylo porotou vybráno 29 vítězných.

Všem výhercům gratulujeme a zveme je tímto na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předávání cen, které proběhne 4. 6. v 11:30 v Mahenově knihovně v Brně. Zváni jsou také ostatní soutěžící a veřejnost. Doprovodný program je připraven, pěkné počasí je objednáno.

Stránky

Subscribe to Máme rádi přírodu RSS