Vyhlašujeme 25. ročník soutěže

Výsledky soutěže Máme přírodu 2019

Děkujeme za množství prací, které jste nám zaslali!

Slavnostní vyhlášení výsledků a ocenění vítězů proběhne na akci Dort pro Brontosaura v září 2019.

 

Zašlete své nejlepší fotografie, kresby, malby či jiná díla a můžete vyhrát hodnotné ceny vhodné pro milovníky přírody, jako spacák, batoh či dokonce stan!

Hnutí Brontosaurus zahajuje již 25. ročník výtvarné, fotografické a literární soutěže Máme rádi přírodu.

Soutěže Máme rádi přírodu se může zúčastnit kdokoliv, kdo rád kreslí, fotí a není mu lhostejný vztah člověka a přírody.

Letošní ročník má dvě témata - pro mladší a starší účastníky.

Zázračná příroda (předškoláci - 6. třída ZŠ)

Příroda je stále otevřená kniha a jen v ní opravdu stojí za to číst.” Antonio Gaudí, španělský architekt.

Příroda nás stále udivuje, překvapuje a obohacuje. V lesích či na lukách můžeš najít místo, které tě okouzlí a oblíbíš si jej. Ve městě či na vsi tě překvapí tím, že život pronikne i do těch nejméně pohostinných míst a přinese zase špetku radosti. A ty to můžeš zachytit do svého výtvarného díla.

Příroda ještě žije! (7.třída ZŠ - vysokoškoláci)

Dokud soucit člověka neobsáhne vše živé, nenajde člověk mír ani sám v sobě.” Albert Schweitzer, německý teolog a lékař, nositel Nobelovy ceny míru.

Místa pro divokou přírodu ubývá, u nás i po celém světě vidíme nejrůznější ohrožení životního prostředí, mizí mnohá krásná místa i konkrétní druhy. Příroda se však nevzdává. Všude kolem nás, i na místech již docela zničených můžeme najít projevy života, které nás mohou potěšit a přinést kus naděje. Zachyť sílu vzdorujícího života. Zachyť momenty či zdánlivé detaily, které nás mohou naplňovat aspoň špetkou optimismu a víry v sílu života.

Novinkou pro tento ročník je, že přibyla i kategorie literární dílo pro ZŠ 6-9 a středoškoláky, takže se můžete vyjádřit i psaným slovem v podobě úvahy.

Příroda má navíc i smysl pro humor a proto si zájemci opět můžou vybrat i kategorii ekofór (kreslené vtipy, fotografie). Vtipy by měli také souviset s témou zadání. Těšíme se, až se při prohlížení Vašich prací také pobavíme!

 

ZASÍLEJTE VAŠE PRÁCE NA 

E-mail: mrp@brontosaurus.cz

Instagram: označit fotku pomocí #mameradiprirodu @hnutibrontosaurus

Případně na adresu:

Máme rádi přírodu
Hnutí Brontosaurus
Hvězdová 10
Brno
602 00

Uzávěrka soutěže je již 8. 6. 2019.

Slavností vyhlášení vítězů s programem a předání cen proběhne v rámci oslav 45 let činnosti Hnutí Brontosaurus na akci Dort pro Brontosaura na zámku Veltrusy a to v sobotu 14. Září 2019. Školám a vítězům budou výsledky zaslány v červnu 2019.

Subscribe to Máme rádi přírodu RSS