Naše oddíly

Program oddílů BRĎO probíhá po celý rok a je složený z nejrůznějších pestrých aktivit. Členové oddílů se pravidelně schází při schůzkách ve svých klubovnách a také vyráží na jednodenní či vícedenní výpravy. Pomáhají přírodě ve svém okolí - vyvěšují budky pro ptáky, v zimě pomáhají s přikrmováním zvěře, provádí jarní úklidy nebo třeba vysazují zeleň tam, kde je potřeba oživit nějaký zanedbaný kout. Vrcholem činnosti oddílů pak bývá letní tábor se zajímavou celotáborovou hrou. Každý oddíl má své vlastní tradice - pokřiky, symboliku a zvyky, které jej činí jedinečným nejen v brontosauru, ale také mezi oddíly z ostatních organizací. Podívejte se na to, kde naše oddíly působí a rozšiřte naše řady!

Jižní Morava

BRĎO Vlkani, Mikulčice

Oddíl Vlkani se už více než 35 let věnuje oddílové činnosti v Mikulčicích a okolí. Celoročně vyvíjí činnost v oddílech a klubech pro mládež, pořádá tábory a akce pro veřejnost.

BRĎO Ayhuazca Čejkovice

Hnutí Brontosaurus působí v Čejkovicích od roku 2007. V současnosti sdružuje asi 50 členů. Naší činností se snažíme přispívat k ochraně životního prostředí, environmentální osvětě a výchově a nabízet kvalitní programy pro veřejnost. Při veškerém počínání se snažíme řídit heslem "mysli globálně, jednej lokálně."

BRĎO Vlčí Stopa Brno

Oddíl Vlčí Stopa vznikl v roce 1974. Členy oddílu jsou zájemci z řad kluků a děvčat ve věku od 9 do 15 let. Hlavním posláním oddílu je přispět k ochraně přírody a životního prostředí v rámci pravidelné a pestré oddílové činnosti. Členové oddílu naleznou nové přátele, s oddílem prožijí mnohá dobrodružství a naučí se spoustě praktických činností.

 

BRDO Krocani

Oddílovky, kamarádi, výpravy a zažítky. Brďo Krocani je nově vnziklý oddíl, který působí v Brně. Naší hlavní náplní jsou pravidlené oddílovky a výpravy do okolí Brna. Scházíme se každý týden na adrese Klubovna Paleta, Pekárenska 4a, Brno. Těšíme se na vás. 

 

 

BRĎO Lovčíčata

Oddíl BRĎO-Lovčičky "Lovčíčata" je čerstvě vzniknutý BRĎO klub, který se zaměřuje na práci s místními dětmi ve věku 4-8 let. Cílem klubu je výchova dětí ke spolupráci, ekologickému cítění a aktivnímu trávení volného času formou her. Díky krásné přírodě obklopující naši vesnici je většina aktivit provozována venku v souznění s naší přírodou.

 

BRĎO Lišky 

Pocházíme z obce Kaly-Zahrada. Za obcí se nachází nenápadný vrchol Lišky (487m.n.m.) odtud také náš název Brďo Lišky. Dětem, formou každotýdenních schůzek, zajišťujeme především pohyb venku v přírodě, hraní her a poznávání přírodního okolí své domoviny. Děti si svoji činností vytváří prostředí kolem sebe a zvelebují si zapůjčenou klubovnu.

 

ZČ HB Zvonek

Tábory a akce pro Brďata a jiné děti.

Ardea Břeclav

Ardea Břeclav - základní článek Hnutí Brontosaurus, který působí v města Břecla. Pomáhej životu v místě, ve kterém žiješ. Brontosauří dětský oddíl pro děti od 9 do 16 let. Hry, výlety, poznání, tvoření, lužní les, zvířata, rostliny. P. Zájemci se mohou přihlašovat a kontaktovat na ardea.breclav@brontosaurus.cz.

Tišnovsko

BRĎO Gingo Tišnov

Oddíl s dlouholetou tradicí působí v Tišnově a okolí. Zaměřuje se především  na práci s dětmi od 2. do 9. třídy. Cílem  je výchova k samostatnosti, týmové spolupráci a ekologickému myšlení. Dětem se věnujeme celoročně 1x týdně na pravidlených schůzkách, na výpravách a 3 týdenním táboře.

BRĎO 96. Šiška Tišnov

Jsme další oddíl v Tišnově pracující s dětmi od 1. do 9. třídy. Potkáváme se jedenkrát týdně, hrajeme tematické hry, při kterých se seznamujeme i s tábornickými dovednostmi. Zhruba jednou do měsíce jedeme na výpravu nebo se potkáme u nějakého sportu či deskových her. Na výpravách a jiných potkání se k nám přidávají i naši straší vedoucí a odrost. V létě jezdíme na dvoutýdenní tábor.
 

Praha

Regionální centrum Praha 

Hledáte pro své děti něco jiného než klasický kroužek? Chcete, aby se nejen něco naučily, ale i poznaly nové kamarády, bavily se a nenásilně poznávaly přírodu? Přijďte se podívat do našeho nového pražského Brontosauřího dětského oddílu (BRĎO). 

BRĎO Praha 

Scházíme se jednou týdně v Praze 10, v ekocentru Toulcův dvůr. Jsme tu pro děti, které chtějí zažít radost z objevování krás přírody, vyřádit se při hrách, poznat nové kamarády a naučit se chovat zodpovědně ke svému okolí. Během roku se naučíme vyrábět ptačí krmítka ale i orientovat se v mapě. Navštívíme záchrannou stanici živočichů, odhalíme tajemství hradních zřícenin, objevíme krásy rozkvétajícího jara. Vyzkoušíme si vnímat přírodu nejen zrakem, ale i ostatními smysly. Víš, jak chutná oběd připravený na ohýnku? Tušíš kolik různých zvířat žije pod spadaným listím nebo v kapce vody? Zajímá tě, jaká souhvězdí lze vidět na letní obloze? Chceš vyzkoušet střílení z luku? Pokud chceš zažít to i mnohem víc, přidej se k nám.

Činnost oddílu začíná na počátku října. Schůzky jsou každou středu od 16:00 do 17:30 v ekocentru Toulcův dvůr. Pro rodiče i s mladšími sourozenci je možno mít po dobu konání schůzky zázemí v přilehlých prostorách. Přihlásit se mohou děti ve věkovém rozmezí 5-7 let.

Satalický pramínek, lesní klub 

Inspirováni lesní pedagogikou a myšlenkou lesních mateřských škol nabízíme pravidelný program pro předškolní  a školní děti, lesní mateřskou školku a lesní družinu spolu s dalšími klubovými aktivitami.

Pardubice

ZČ HB Klub přátel Lukova

Brďo Pardubice  

Jsme brontosauří dětský oddíl pro kluky i holky. Scházíme se každé úterý od 16:30 do 18:00 v DDM Alfa v Pardubicích. V našem oddíle na Vás čeká napínavá celoroční hra, spousta zábavných her i menších hříček, tvoření všeho druhu. Budeme společně poznávat přírodu i naše okolí. Během roku vyrazíme na kratší i delší výlety, v létě pro změnu na tábor na hrad Lukov. Jestli chceš poznat nové kamarády a zažít spoustu srandy přidej se k nám!Oddílové schůzky se konají každé úterý od 16.30 hod v DDM Alfa. Všichni jsou srdečně zváni!

Střední Morava

ZČ HB Delfín

Základní článek Hnutí Brontosaurus Delfín již přes 30 let sdružuje velké i malé zájemce o různé druhy sportu v přírodě. V současné době má oddíl cca 30 členů a velké množství příznivců v celé republice. Hlavní činností oddílu je vodáctví, ale i ostatní sporty jako jsou lyžování, horolezectví, turistika, míčové hry, táboření v přírodě apod. Nejpopulárnější jsou prázdninové zimní a letní tábory - ať už stálé letní tábory táborové základně v Jívové, putovní - sjíždění řek, nebo zimní lyžařské tábory.

ZČ HB Salamandr

Organizujeme letní tábory, dny dětí, sportovně-branné dny, víkendovky, celoroční oddíové schůzkyl a různé jiné akce pro děti i širokou veřejnost. Našim hlavním cílem je smích, zábava a zážitky dětí

ZČ HB Žirafa

Tábory pro rodiče s dětmi.

Jesenicko

WOODCRAFT Jeseníky 

Oddílové schůzky, výpravy a pobyty v přírodě.

Ostravsko, Opavsko 

ZČ HB  Lesní klub Babička Země 

ZČ HB ARDEA vznikla v roce 2009 a pořádala zážitkové tábory a víkendovky pro děti. Poté, co jsme nabrali zkušenosti se staršími dětmi a narodily se nám děti vlastní, jsme založily pod Ardeou Lesní klub Babičku Zemi v Zátiší u Ostravy (2015). Nyní se těšíme z provozu lesní školky na Ostravsku, s dětmi procházíme lesy, louky, potoky, kopce a objevujeme svět souvislostí, přírody, která nás každou vteřinou v lese učí, jak to tady na světě funguje.

Vysočina 

KONÍČEK, Horní Lhotice

Nově vzniklý klub Koníček chce dopřát především dětem možnost trávit více času v přírodě, ať už na víkendovkách, chystané oddílové činnosti či o prázdninách na táboře s koňmi. Chceme u dětí budovat lepší vztah k přírodě i zvířatům a nést zodpovědnost za vlastní činy. Plánujeme pravidelné akce pro rodiny z okolí i pro školy v krásné přírodě na hranicích Vysočiny.

Klub Divočina, Pelhřimov 

Pořádáme letní tábory pro  dětmi  se zaměření na přírodu a život v souladu s přírodou a krajinou. Příležitostě i víkendové akce.