Duhové střípky 2010 / 2011

Sezóna 2010/2011 je tu! Opět na vás čekají úkoly, které budete během roku plnit. Opět vám zkusíme nadhodit několik témat, které se budou týkat přírody a její ochrany.

 

A stejně jako každý rok pro vás máme několik novinek, které vám doufáme usnadní plnění jednotlivých úkolů a udělají je pro vás zábavnější. Čím se budete zabývat? Jak už bylo napsáno, úkoly budou letos celkem čtyři. V podstatě půjde o čtyři otázky, na které budete hledat odpověď. Napřed se zkusíte seznámit s tím co vás čeká. Proto vám nabídneme vždycky nějakou hru nebo aktivitu, kterou si budete moct zahrát a v rámci ní snad pochopíte, čím se budete zabývat. Tato část úkolu bude nepovinná, takže kdo nechce, žádné hry hrát nemusí. Ale doporučujeme to aspoň zkusit.

Klasická už je část složená ze společného úkolu a úkolu pro jednotlivce. Tady se nic nemění. Vaším úkolem bude zpracovat jedno zadání ve skupině v jaké se přihlásíte do soutěže. Druhou část zadání budete plnit každý sám na tzv. badatelské listy. Na těch vám budeme klást další zvídavé otázky, na něž budete odpovídat.

Další novinkou bude letos část zvaná „Hlas lidu“. Aby byla vaše proměna ve správné výzkumníky dovršena, rozhodli jsme se, že vás postrčíme k tomu, abyste zjistili, jaký názor mají na témata, jež budete sami řešit, lidé z vašeho okolí. Postupně se tak budete ptát svých rodičů, učitelů, kamarádů a sousedů. Za tím účelem vám vždy pošleme krátký dotazníček s několika otázkami pro výše zmíněné osoby.

Poslední část bude bonusová. Většinou vám zadáme ještě nějaký vtipný úkol, který se nebude bodovat, ale po jeho splnění získáte jiné, zvláštní ocenění.

Přihlašovadlo: 
Výsledky: 
pořadí oddíl body
mladší
1. Cestovatelé 25
2. Hvězdní tolueni 22
3. Šlutý nic 20
4. Ferdíci 10
5. - 6. Kočičky 4
5. - 6. Buldočci 4
starší
1. Aktivní uhlí 23
2. Ledňáčci 22
3. Zelení 15
4. Vlčí Stopa 6

 

Uzávěrka: 
Tento ročník už neprobíhá.