Jarní setkání BRĎO

Datum: 
22-24.4.2016
Místo: 
Mikulčice
Cena: 
250
Kategorie: 

Zveme vás a váš oddíl na Setkání dětských brontosauřích oddílů a ostatních oddílů, které se uskuteční od 22.-24. dubna 2016 v Mikulčicích u Hodonína. Po celý víkend pro vás bude přichystán bohatý program.

 

 

Pátek 24.4.

Od 19:00 Sraz před klubovnou, po uvítání od organizátorů bude následovat krátká hra na seznámení jak s nejbližším okolím, tak s ostatními kdo přijeli. Konce je naplánován na 20:30. Od 21:00 se uskuteční informativní schůzka pro vedoucí. 

Sobota 25.4.

Od 9:30 Slavností zahájení Dne Země„ na vykopávkách“(přibližně hodina cesty pěšky od místa ubytování). Od 10:00 budou probíhat soutěžní stezky, na kterých si můžete ověřit své znalosti o lužních lesích, vyzkoušíte, jaké to je prolézat se v korunách stromů. Zjistíte, jaké je to malovat z přírodních materiálů, hravě si vyzkoušíte základní fyzikální zákony v praxi a v neposlední řadě na Vás čeká několik tvořivě pohybových aktivit nejrůznějších forem. Soutěžit se bude ve třech kategoriích: mladší (1. -5. tř.), starší (6. – 9. tř.) a rodiče s dětmi. Na přírodovědnou stezku je potřeba sestavit tří členné týmy.

Od 16:00 jsou pro Vás nachystány přírodovědecké exkurze do lužního lesa s poznáváním ptáků, savců a obojživelníků, rostlin a stromů s odbornými lektory. Také bude možná prohlídka místního archeologického naleziště, exkurze do muzea naftového dobývání, krátký výlet na lodičkách a další velmi zajímavé aktivity po okolí.

Od 20:00 bude přichystán slavnostní táborák u Klubovny Brontosaura a Junáka vedle mateřské školy s vyhlášením výsledků soutěžních stezek.

Neděle 26.4

 Od 9:30 Sportovní klání v nejrůznějších aktivitách mezi jednotlivými oddíly. V případě deštivého počasí bude zajištěn náhradní program. 

UBYTOVÁNÍ

 Ubytování na Klubovně Brontosaura a v tělocvičně kulturního domu na molitanech nebo na svých karimatkách ve spacácích. Ubytování je také možné vedle klubovny v „břízkách“ ve vlastních stanech nebo pod celtami. Po domluvě je možné zapůjčení vojenského hangáru a dalších jednoduchých táborových staveb a plachet. Sociální zařízení se nachází v klubovně

Hlavní program bude probíhat v prostředí Slovanského hradiště v Mikulčicích, památník Velké Moravy. Přibližně hodina běžné chůze od místa ubytování, po silnici s minimálním provozem. Příjemná procházka před začátkem akce.

STRAVOVÁNÍ       

 V pátek jsme se rozhodli z praktických důvodů ponechat způsob stravování na Vás. Nabalte si vlastní svačinky. K dispozici je kuchyň na klubovně ( v místě ubytování). V účastnickém poplatku je zahrnuta sobotní a nedělní snídaně, sobotní vydatná večeře -a slavnostní nedělní oběd J. Jídlo bude vydáváno v místní školní jídelně, přibližně 10 minut chůze od místa ubytování.

PŘIHLÁŠENÍ

Prosíme o telefonické nebo písemné nahlášení účasti a předpokládaného počtu účastníků nejpozději do 12. 4. 2015. Uveďte prosím, odkud jste, kolik přijede dětí a vedoucích, kontakt na vedoucího, předpokládaný čas příjezdu. 

ÚČASTNICKÝ POPLATEK

 Pro členy BRĎO 200 Kč, pro ostatní 250 Kč. V ceně je zahnut sobotní snídaně pozdní oběd, dále nedělní snídaně a oběd a vstupné a doprava na exkurze.

Je možné se účastnit jen sobotního programu nebo jiných kombinací, nebojte se kontaktovat organizátory, rádi vám odpovědí na jakékoliv otázky ;)

JAK SE K NÁM DOSTAT?

 Vlakem na zastávku Lužice, leží na trati 330 (Přerov – Břeclav). Odtud podchodem směrem na Mikulčice, podél trati k parku Břízky, kde leží vedle MŠ a fotbalového hřiště naše Klubovna.

 

KONTAKT

 

Martin Kadala

Hnutí Brontosaurus, Sekce BRDO,

Hvězdová 10, 602 00 Brno.

Email: sekce.brdo@brontosaurus.cz.

 724 806 155