Přijeďte poznat přírodu lužního lesa den Země na Valech

Netradiční zábava, exkurze, poznání a zápolení v nejrůznějších soutěžích čeká návštěvníky Dne Země na Valech. Tato akce se uskuteční v rámci 23. Setkání Brontosauřích dětských oddílů (Brďo). Akci na 21. 4. připravili pořadatelé z Hnutí Brontosaurus v areálu památníku Velké Moravy v Mikulčicích.

Poslední dubnový víkend nabídnou brontosauři pestrý program pro děti a jejich rodiče. Organizátoři přiblíží krásu přírody jihomoravského lužního lesa všem účastníkům a také upozorní na nutnost jeho ochrany. Část soutěžních stezek proto proběhne v unikátním lužním lese rezervace Mikulčický luh.

„Na naši akci rádi přivítáme všechny zájemce, proto každoročně připravujeme co nejzajímavější program. V sobotu 27. dubna si může každý návštěvník vyzkoušet své vědomosti při soutěžních stezkách v okolí mikulčického Slovanského hradiště. Lidé mohou vyrazit do lužního lesa ověřit své znalosti o tamní přírodě. Nebo si vytvořit něco na památku v našich tvořivých dílničkách. Bude připravena i odborná přednáška o květeně luk. Můžete si taky vyjít na vycházku s výkladem o lužním lese nebo se můžete zapojit do včelařského workshopu. Samozřejmě myslíme i na nejmenší, pro ně bude připravena pohádková stezka, které opět povede lužním lesem. Nabídneme i různé tvořivé dílny pro nejmenší i starší, vybere si každý, zve pořadatel Martin Kadala.