2019/2020 Duhové příběhy

Tři, dva jednáááá a je to!  Duháče jsou zpět 

Nový, již 19. Ročník Duhových střípků je zde!  Ekovýchovným projektem-soutěží, kterou pořádá Hnutí Brontosaurus. Tento ekovýchovný program je otevřen všem oddílům a kroužkům. Duhové střípky se hravě a zábavně snaží přiblížit téma ochrany přírody dětem a také vedoucím.

Co je cílem Duhových střípků?

Hlavním cílem Duhových střípků je poskytnout vedoucím oddílů a kroužků náměty k činnosti v oblasti environmentální výchovy a to v takové formě, aby je mohly lehce využít ve svém dosavadním programu. Zapojit se může každý dětský kolektiv. Příhlásit se můžete pomocí této přihlášky 

Téma letošních Duhových střípků,

Letos se děti a vedoucí opět pustí do zapeklitých přírodovědných úkolů. Pomocí jednoduchých a hravých pokusů ukážeme přírodu ze všech jejich stran, probádáme potoky, lesy a louky. 18. ročník Duhových střípku tentokrát nese titul Duhové příběhy s podtituly příběh lesa, příběh studánky, příběh hradu a příběh ze zahraničí. Každé téma bude rozděleno na část pro starší a mladší. Pro obě skupiny jsme připravily kontinuální úkoly. V každém zpravodaji obdržíte několik stránek s tipem na aktivity. Zároveň bude v každém čísle prostor pro společný úkol a námět na společnou aktivitu.